Oživljanje

V primeru nesreče ali srčnega infarkta se srce lahko zaustavi. Da nekomu rešimo življenje je potrebno oživljanje.  Oživljanje je postopek, ki poteka v večih korakih. Poglej si spodnji posnetek in ob tem poskušaj odgovoriti na pravilen odgovor, ki ga najdeš v posnetku.

(C) Arnes Video

Kot si opazil/-a že na zgornjem posnetku, si pri oživljanju lahko pomagamo tudi z defibrilatorjem. Nameščeni so v javnih stavbah, zato lahko do njih dostopa vsak. Ali te podrobneje zanima, kako poteka oživljanje, če uporabiš defibrilator? Posnetek si lahko ogledaš tukaj.

Licenca Creative CommonsTo delo je objavljeno pod
licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna.
i-učbeniki, avtorji: Kopasić, M., Alič, S., Kramar, J., Pterovec, V., Radnak Robič, B. (2014).

…..

Te zanima, kateri je največji človeški organ? Poskušaj ugotoviti tu.

Literatura in viri:

Kopasić, M., Alič, S., Kramar, J., Petrovec, V., Radnak Robič, B. (2014). Naravoslovje in tehnika 4. i-učbenik za naravoslovje in tehniko v 4. razredu osnovne šole. Ljubljana: Zavod RS za šolstvo.